zdrowie
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić dobrego mintaja ;)
Autor Wiadomość
elinalu 

Wysłany: 2007-11-17, 09:58   Jak zrobić dobrego mintaja ;)

Hej, chciałam dzisiaj przedyskutować sposoby na przyrządzenie dobrej ryby.
Ja jakoś upodobałam sobie mintaja przyrządzam go z pieczarkami albo z gotowymi sosami ze sklepu - zależy ile mam czasu :mrgreen:

Do pysznego dania potrzeba 2 filety mintaja, 10 dkg pieczarek, cebula, jajko, mąka, cytryna, troszkę chszanu oraz przyprawy.

Najpierw pieczarki przesmarzam z cebulką.
Biorę jajko mąkę wody chrzan i robię gęste ciasto naleśnikowe doprawiając go do zmaku, idę w kierunku na ostro :-P

Mintaja delikatnie rozbijam, potem nakładam przesmarzony farsz pieczarkowy i składam filety na pół.
Na rozgrzany olej daje mintaja obtaczonego w mące i w cieście i smarzę na wolnym ogniu. Podajemy z ryżem lub ziemniakami a czasami jak mi się chce to do tego smażę frytki i oczywiscie obowiązkowo suróweczka z białej kapusty lub rzepy.

Pychotka gotowa, szefowa kuchni elinalu poleca ;-)

A wy jaki macie sposób na pyszną rybkę?

hagaskot 

Wysłany: 2007-11-20, 19:44   Re: Jak zrobić dobrego mintaja ;)

Polecam super sposób
1kg. mintaja (filety)
pokroić na paski szerokości 3 cm, poypac vegetę i pozostawić na 15 minut w tym czasie przygotować doś gęste cieato naleśnikow bez jajka, rozgrzać na patelni olj i smażyć na nim obtoczone i przyprawione vegetą kawałki ryby
Następnie przygotować zalewę 1 szklanke wody , 1/2 szkl. octu, maly przecier pomidoorowy zagotować dodać 3 łyzki oleju w tym wywarze spażyć pokrojoną w talarki cebulę , zalewe przestudzić w salaterce uladać rybę przekładająć ja papryką konserwową pokrojoną w paski i ogórkiem konserwowym uladać warstwami calośc zalać zalewa Ryba najlepza jest następnego dnia
Jeśli chcesz zobaczyć rózne sposoby przygotowywania ryby gorąco polecam stronkę moja dieta http://tinyurl.com/2fubt7

akaczor 

Wysłany: 2007-11-26, 08:41   

ja tam wiem tylko ze dobra rybka lubi plywac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hagaskot 

Wysłany: 2007-12-21, 00:02   

Witaj dzisiaj robiłam wspamiałe rybki wziełam je ze strony moja-dieta.com polecam sa wyśmienite mozna je znależć w ostatnio dodany bądź w przepisach światecznych

Odpowiedz do tematu