zdrowie
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
grzybica na stopach
Autor Wiadomość
ula.ula 

Wysłany: 2009-06-26, 11:52   grzybica na stopach

Dziewczynki wspomóżcie mnie radami. Między V a IV palcem i IV a III palcami na stopach skóra mi pęka i łuszczy się. Na jednej stopie to jakieś krostki wyskoczyły mi na podeszwie i te krostki pękają z takim płynem. Z tego co się naczytałam to pewnie grzybica. Czy macie doświadczenia jak sobie z nią poradzić? co zastosować?? z góry dzięki za rady

loretta 

Wysłany: 2009-06-26, 12:47   

Zdarza się najlepszym 8-)
Nie da się ukryć że to choroba cywilizacyjna i może dopaść każdego w najmniej odpowiednim momencie, złapać ją można wszędzie tam gdzie jest mokro i ciepło, a wiele osób chodzi boso.
Nie byłaś może ostatnio na basenie :-P
Objawy grzybicy stóp to pęcherzyki, pęknięcia i strupki na spodniej części stopy oraz między palcami. Towarzyszy im silne swędzenie oraz pieczenie spowodowane łuszczeniem się i podrażnieniem naskórka.
Leczenie powierzchownych odmian grzybicy można przeprowadzić na własną rękę na przykład stosując środek przeciwgrzybiczny bez recepty taki jak klotrimazol. Nie gwarantuje to jednak pełnej skuteczności, większość najbardziej skutecznych leków na grzybicę jest niedostępna bez recepty. Jak dla mnie pofatyguj się do doktorka. Często do leczenia miejscowego, za pomocą kremu, żelu lub maści dostaniesz odpowiedni środek doustny który jest dopełnieniem leczenia zewnętrznego.
Moje zdanie jest zatem takie żeby się wybrać do dermatologa.

Jeżeli podejmiesz już leczenie to nie zapomnij o butach. Jak masz wkładki wymienne to powymieniaj na nowe a jak nie to użyj koniecznie dezodorantu do butów zawierających środki przeciwgrzybiczne.

Pozdrowionka :-)

ula.ula 

Wysłany: 2009-07-02, 12:05   

dzięki loretta za rady. Udałam się do apteki i farmaceutka poleciła mi terbiderm. Zaczęłam nim smarować , zobaczymy jakie będą efekty. Jestem trochę przerażona bo gdzieś przeczytałam ze jak się raz złapie grzybicę to już on co jakiś czas wraca.

loretta 

Wysłany: 2009-07-30, 22:03   

Nie ma sprawy :)
Czekam z niecierpliwością na relację jak się sytuacja rozwinęła i czy udało Ci się opanować ten drobny problem.

Pozdrawiam Lori

Odpowiedz do tematu